ČU-ČOU Čínská společnost CRRC představila hybrid tramvaje, vlaku a autobusu.

Nová čínská tramvaj nepotřebuje řidiče ani koleje a jezdí na baterie

ČU-ČOU Čínská společnost CRRC představila hybrid tramvaje, vlaku a autobusu, obejde se i bez řidiče a nepotřebuje koleje. Tramvaj pro cestující má k dispozici tři soupravy. Hodí se tak do míst, která jsou pro klasické tramvaje nevhodná. Jezdí po silnici a s pomocí senzorů sleduje speciální pruhy.

Dopravní prostředek pro 307 pasažérů má pneumatiky jako autobus. Díky tomu je  zavedení do provozu mnohem rychlejší i levnější. Dvaatřicet metrů dlouhý dopravní prostředek dokáže jet rychlostí bezmála 70 kilometrů v hodině a na jedno nabití ujede až 40 kilometrů. Už po 10 minutách nabíjení má přitom dojezd 25 kilometrů.

Její hlavní předností je, že nepotřebuje k jízdě koleje, navíc ji pohání elektřina a je energeticky méně náročná. Řidič má k dispozici volant, což má usnadnit celkové ovládání nového vozidla.

Tramvaj jezdí na gumových pneumatikách a disponuje  zabudovanými senzory, které umožní vozidlu ,,číst“ rozměr a tvar silnice a naplánovat tak efektivněji svou trasu.

Do budoucna firma CRRC zvažuje, že tramvaj by mohla jezdit i bez řidiče. Očekává se, že nová tramvaj celkově zrychlí a zlevní veřejnou dopravu v Číně.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.