Blíží se konec linek 34 a 37.

Jak již ve své tiskové zprávě informoval zlínský magistrát, zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách do Kostelce, Štípy, k ZOO Lešná a do Velíkové bude zahájen  1. června 2019. K posunutí termínu Rozhodla radnice a DSZO s ohledem na bezpečnost cestujících.

„Vzhledem k tomu, že jsme ještě neměli schválený alespoň provizorní přechod u zastávky u kurtů, nechal jsem odsunout spuštění zkušebního provozu nových linek na počátek června. Do té doby se chce potkat s obyvateli Vršavy a probrat s nimi plánované změny,“  Schůze s občany je naplánována na 20.5. 2019.

Bateriové trolejbusy na linkách 4 a 5 by mají podle zpracovaného projektu, který byl podpořen dotací z Integrovaného regionálního operačního programu, jezdit v pravidelném intervalu 15–20 minut v prodloužené trase od dosavadní konečné stanice Vršava až do Kostelce, Štípy a k ZOO Lešná. Tam má na trolejbusy linky 4 navazovat nová autobusová linka 46 do Velíkové. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice již má pro tento záměr připravena nová vozidla i jízdní řády a počítá se spuštěním od 1. května. Na Vršavě však zatím nedošlo k vybudování plánované zastávky MHD naproti trolejbusové točně ani přechodu pro chodce v blízkosti předchozí zastávky Januštice-tenisové kurty.

Na jmenovaných linkách dojde od června k zásadním změnám. Cestující budou mít během dne k dispozici až dvojnásobný počet spojů, tichá bateriová vozidla šetřící životní prostředí, v plánu jsou stavební úpravy, které přinesou zvýšený komfort uživatelům hromadné dopravy v této části města. Vzkázal primátor Jiří Korec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.